Ugrás a fő tartalomra

7400 Kaposvár, Fő utca 65.


+36 (70) 400 2554

Széchenyi 2020

Hírek


2025. ápr. 15.
Varga Katalin

    Az oktatásnak a kommunikációs és problémamegoldó készséget is fejleszteni kell

    A Nagyatádi Szakképző Iskolából indult, jelenleg a Kereskedelem, Közlekedés és Szállítmányozás ágazat SZKTV és OSZTV versenyek versenyfelelőseként és oktatóként tevékenykedik Budapesten.

    Az oktatásnak a kommunikációs és problémamegoldó készséget is fejleszteni kell

    Szatmári Viktória munkája során perspektívát, lehetőséget igyekszik nyújtani a diákok számára. 

    A NASZI-ban végzett. Hogy gondol vissza az ott töltött évekre?

    Rendkívül ember- és diákközpontú volt a légkör. A mai napig nagyon hálás vagyok a tanáraimnak, különösképpen az osztályfőnökömnek Tilinger Isvánnénak. Évike, az ő szeretete, lelkesedése és munkája nélkül nem lennék az, aki ma vagyok.

    Az emberi tényezők mellett, az iskolában eltöltött 5 év alatt egy olyan komplex tudást szereztem a kereskedelmi és áruforgalmi folyamatokról, amely nagyban megkönnyítette a főiskolai tanulmányaimat. 

    Képes lettem átlátni a termékek adás-vételének folyamatát. Megismertem a kereskedelmi egység külső és belső arculatát befolyásoló tényezőket, és tudtam is alkalmazni a tanultakat a gyakorlat során. A megszerzett ismereteknek köszönhetőleg átláttam a kereskedelmi vállalkozások folyamatait. 

     Az érettségi után miért döntött úgy, hogy szakmát tanul? Megfordult-e a fejében másik szakma, terület is?

    Az érettségi előtti tanulmányaim során bepillantást kaptam a kereskedelem, a marketing és a számvitel világába, és tudtam, hogy a megismert területek valamelyikével szeretnék a későbbiekben foglalkozni.

    A Kereskedelem, Közlekedés és Szállítmányozás ágazat SZKTV és OSZTV versenyek versenyfelelőseként és oktatóként sok fiatallal találkozik, akiknek egy folyamatosan változó világban kell majd helytállni. Miben tud nekik egy oktató, esetleg egy verseny segíteni?

    Véleményem szerint egy oktató perspektívát, lehetőséget kínálhat a diákjai számára. Az oktatásra, oktató/tanári szerepre mindig szükség lesz. A mai gyorsan változó világban fontos felismerni, hogy a szakmai tudás átadásán túl az oktatás feladata, ideértve a szakképzést is, a diákok kommunikációs készségének, a problémamegoldó képességének, valamint a rendszerben való gondolkodásának fejlesztése. E készségek nélkül ugyanis a diákok felnőttkorukban egy folyamatosan változó, kihívásokkal teli világban nagyon nehezen fognak tudni boldogulni.

    Emellett a tehetséggondozást az egyik legfontosabb feladatnak tartom az oktatói munka során, mert ezáltal a diákok közvetlen, pozitív visszacsatolást kapnak. A versenyen van rá lehetőségem, hogy évről évre sok felkeszült, intelligens versenyzővel találkozzak.

    Fontos, hogy egyértelmű legyen a versenyzők számára, hogy a munkaerőpiacon az ő generációjuk egy nagyon jelentős szereplő, és ebben nagy segítségemre vannak a versenyben velem együttműködő fő szponzorok. 

    A feladatok összeállításánál milyen szempontokat vesznek figyelembe?

    A területi előválogatók és válogatók során a feladatok összeállításának egyértelmű célja a Képzési és Kimeneti Követelmények teljesítése, hogy a versenyzőknek az egyes versenyrészek alapján a szakmai vizsga vizsgatevékenységei alól lehetőségük legyen mentesülni.

    A döntő feladatainak összeállításánál a szakértő és gyakorlati feladatíró kollégák a versenyzők szakmai háttértudásán túl kíváncsiak a diákok kreativitására, valamint, hogy milyen ismerettel rendelkeznek a digitalizáció, valamint a szakterületüket érintő technológiai újítások területén.

    Nagyatádon született, most Budapesten él és dolgozik. A fővárosban és a kisvárosban van-e különbség a szakmai elvárásokban?

    A kereskedelem és a logisztika területével kapcsolatban is elmondható, hogy a munkaadók olyan munkavállalókat várnak, akik képesek kezelni a folyamatos változást, tudnak csapatban dolgozni és képesek lépést tartani a folyamatosan fejlődő technológiai újításokkal. E körben nincs különbség a főváros és a vidék között.

    Megosztás

    KAPCSOLÓDÓ HÍREK


    Országos verseny helyszíne volt Kadarkút

    Országos verseny helyszíne volt Kadarkút

    A rugalmas tanulási utakba bekapcsolódott tanulók számára rendeztek országos tanulmányi versenyt április 15-én, a Kaposvári SZC Jálics Ernő Szakképző Iskolában.

    2025. ápr. 23.
    Varga Katalin
    Az építőiparban is a motiváció és a rátermettség visz előre

    Az építőiparban is a motiváció és a rátermettség visz előre

    Elsősorban a belső motiváció dönti el, hogy a tanulóból milyen szakember válik – véli Hideg Zsigmond Bence, aki édesapjával együtt közel tíz éve oktat festő, mázoló, tapétázókat és szárazépítőket.

    2025. ápr. 23.
    Varga Katalin
    Nemzetközi ízkavalkád a Széchenyi konyhájában

    Nemzetközi ízkavalkád a Széchenyi konyhájában

    Az osztrák, a horvát és a magyar konyha jellegzetes ízeit is megkóstolhatták az Alpok-Adria projekt zárórendezvényén a résztvevők.

    2025. ápr. 16.
    KSZC


    KIMIKK
    Digitális Közösségi AlkotóműhelyFestoKaposvári VizsgaközpontMagyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt.Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal: NSZFHSomogyi Kereskedelmi és IparkamaraVIDEOTON Elektro-PLAST Kft
    Széchenyi 2020

      • SZC logo fehér
      • Kaposvári Szakképzési Centrum

        7400 Kaposvár, Fő utca 65.

      • Telefon: +36 (70) 400 2554

        E-mail: info@kszc.hu

        OM azonosító: 203027

        Felnőttképzési nyilvántartás száma: E-001287/2015


      2025Kaposvári Szakképzési Centrum