Hírek
Varga Katalin
Új szakemberekkel gazdagodott a munkaerőpiac
Fodrászok, kozmetikus technikusok, vízügyi technikusok, magasépítő technikusok és faipari technikusok vehették át szakmai bizonyítványukat június 23-án a Kaposvári SZC Lamping József Technikum és Szakképző Iskolában.
A végzősök az oklevelek mellé egy-egy emléklapot is kaptak Kaposvár polgármesterétől. Szita Károly ezzel a gesztussal kívánt sok sikert és eredményes pályakezdést a frissen végzett szakembereknek. Egyúttal kiemelte: Kaposvár számít a jól képzett munkavállalókra. A somogyi vármegyeszékhelyen idén mintegy hatszázhatvan szakmai oklevelet adtak át, köztük olyanoknak is, akik felnőttképzés keretében szereztek új szakképesítést.
Agócs Attila, az intézmény igazgatója köszönetet mondott az oktatóknak és valamennyi munkatársnak az elmúlt években végzett munkájukért. A végzős diákoktól búcsúzva arra kérte őket, hogy szakmai pályafutásuk során vigyék tovább az iskola jó hírnevét.
A képre kattintva galéria nyílik.
A Kaposvári Szakképzési Centrum tíz intézményében a május–júniusi vizsgaidőszakban mintegy ezerötszáz tanuló tett szakmai vizsgát, közülük közel hétszázan felnőttképzésben vettek részt. Utóbbi képzési forma méltán népszerű, hiszen az új szakképzési rendszerben két szakma és egy szakképesítés ingyenesen elvégezhető.
GALÉRIA
Új szakemberekkel gazdagodott a munkaerőpiac
KAPCSOLÓDÓ HÍREK

Köszönet és elismerés a pedagógusoknak – három város ünnepelte az oktatás kiemelkedő szereplőit
Június első napjaiban Nagyatádon, Kaposváron és Barcson is pedagógusnapi ünnepségeken mondtak köszönetet azoknak az oktatási szakembereknek, akik mindennapi munkájukkal a jövő generációinak tudását, értékrendjét és személyiségét formálják.



